Rubieże kultury popularnej w podróży, część 1.

Jak już co najmniej kilkakrotnie się chwaliłam, ukazała się moja książka “Rubieże kultury popularnej. Popkultura w świecie przepływów” (Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2012). I oto za moment (prawie dosłownie) wsiadam do autobusu i ruszam w pierwszą część trasy, na której mam nadzieję spotkać niektórych czytelników tego bloga 🙂 Dwa rozdziały zamiesciłam na moim scribdzie: wstęp oraz rozdział 10 (“Rewolucja ubrana w gadżety, czyli wyblakły urok hipsterstwa”). Z szacunku i lojalności dla wydawnictwa, które w ogóle robi dobrą robotę, na razie nie zamieszczam więcej. Będziemy o tym rozmawiać, ale pewnie dopiero, jak się skończy nakład papierowy. Galeria Miejska Arsenał publikuje książki nie tylko świetne, ale i pięknie wydane (w tej samej serii m.in. “Niecne memy” MAgdaleny Kamińskiej, “Ciało filmu” Marty Kosińskiej, książka Honzy Zamojskiego, zresztą warto sprawdzić na własną rękę). Ekipa realizująca projekty wydawnicze wkłada przy tym w nie tyle serca i dobrej energii, że naprawdę warto poprzeć to dokonując zakupu. Nie chciałabym, żeby kultura wolnego dostępu oznaczała, że będziemy uważać, iż wszystko należy się za darmo (a że jest to przekonanie krzywdzące dla zwolenników open access i możliwości ściągania dóbr kultury z sieci, wiem najlepiej, bo mimo udostępniania muzyki za darmo online, płyty moja niewielka labela wciąż sprzedaje czasem płyty). Nie udostępniam więc całości książki (na razie) z lojalności wobec fantastycznych współpracowników / czek z wydawnictwa, bo powoduje nimi nie korporacyjna rządza zysku, a chęć stworzenia kilku ciekawych propozycji. O tym i o innych rzeczach możemy zresztą porozmawiać face to face, w cyklu spotkań, którym czasem towarzyszą koncerty. Pełny plan wygląda tak (a zaczynam już dzisiaj z moim projektem muzycznym), zapraszam serdecznie i biegnę na autobus do Katowic!

6.10, (sobota) Chorzów, Rebel Garden, Al. gen. J. Ziętka 7 (obok bramy ZOO) godz. 20.00 – koncert Projektu Karpaty Magiczne (w składzie: Anna Nacher, Marek Styczyński, Małgorzata “Tekla” Tekiel – gitara basowa)

7.10, niedziela, Katowice, Dobra Karma, ul. św. Jacka 1, godz. 18.00 – spotkanie dyskusyjne wokoł książki “Rubieże kultury popularnej”, prowadzi dr Monika Górska-Olesińska

8.10, poniedziałek, Wrocław, Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2, godz. 18.00 – spotkanie dyskusyjne wokół książki “Rubieże kultury popularnej” Anny Nacher i “Zielnik podróżny. Rośliny w tradycji Karpat i BAłkanów”, godz. 19.00 – koncert Projektu Karpaty Magiczne (w składzie: Anna Nacher & Marek Styczyński).

9.10, wtorek, Poznań, Galeria Miejska Arsenał i Klub Meskalina, Stary Rynek 6, godz. 18.00 spotkanie dyskusyjne wokół książki Anny Nacher, godz. 20.00 w Klubie Meskalina naprzeciw Galerii – koncert Projektu Karpaty Magiczne (w składzie: Anna Nacher & Marek Styczyński)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s